Ultima editie tiparita in format pdf

Petrolul, fără gol primit în primele amicale

Publicat pe 2016-01-20 08:23:40Daniel Lazăr

Petrolul Ploieşti a susținut primele două meciuri amicale ale stagiului de pregătire din Antalya. Galben-albaştrii au învins, scor 1-0, gruparea iraniană de primă ligă Gostaresh Foolad Tabriz (unicul gol al întâlnirii fiind marcat de către Romain Inez, în minutul 17) şi au remizat, 0-0, cu FK Atyrau (Kazakhstan).

În primul joc, Constantin Schumacher, tânărul tehnician al ploieştenilor, a trimis în teren un prim „11” alcătuit din Cobrea – David, Mişelăricu, Inez, Begeorgi – Guerriero – Nepomuceno, Bucşa, Marinescu, Varga – Pacar, în repriza secundă evoluând  Bolboaşă – Mişelăricu, Prestia, Benga, Pulhac – Bucşa – David (80 R. Alecsandru), Zoubir, Marinescu, Lesoimier – Mareş.

În cel de-al doilea joc, au evoluat:

FC Petrolul (repriza I): Bolboaşă – David, Prestia, Mişelăricu, Pulhac – Guerriero – Nepomuceno, Zoubir, Marinescu, Lesoimier – Pacar.

FC Petrolul (repriza a II-a): Cobrea – David (73 R. Alecsandru), Inez, Benga, Begeorgi – Guerriero – Pacar, Ropotan, Zoubir, Varga – Mareş.

Următorul test al elevilor lui Constantin Schumacher este programat pe data de 22 ianuarie, contra grupării azere FC Sumgayit.