Ultima editie tiparita in format pdf

Meci amical: Hermannstadt-Petrolul 0-1 (0-1)

Publicat pe 2020-06-22 11:04:44Ionuț Mitoiu

Meciul amical de la Sibiu a fost structurat în trei reprize a câte 30 de minute și a fost câștigat de Petrolul Ploiești. Rezultat final: 1-0, cu golul marcat de Sergiu Arnăutu (min. 28), din apropierea porții sibiene. Petrolul a mai avut și alte ocazii: Pol Roige (2 și 41), Răuță (11) și Blănaru (57). Conform fcpetrolul.ro, Costel Enache a aliniat următoarea echipă de start: Avram-Bărboianu, Răuță, Sârghi, Țicu-Pierce-Pol Roige, Meza Colli, Nițescu, Vajushi-Arnăutu. Pe parcursul jocului au fost folosiți și ceilalți jucători din lot, absent fiind numai Hamza Younes, care acuză probleme de ordin medical. După acest test de la Sibiu, formația ploieșteană va continua antrenamentele la domiciliu, iar conducerea clubului încearcă să mai antameze cel puțin un amical, până la deplasarea de la Arad, pentru debutul în play-off, de pe 4iulie.